Strona główna
środa, 27 maja 2020 r.
Imieniny: Jana, Juliusza

Przebudowa ul. Strobowskiej na ostatniej prostej

Strona główna » INWESTYCJE » Przebudowa ul. Strobowskiej na ostatniej prostej

data dodania: 2017-10-05 14:58:33

Największa tegoroczna inwestycja drogowa wkracza właśnie w decydującą fazę. Mowa o przebudowie odcinka ul. Strobowskiej od ul. Kilińskiego do ul. Rawskiej, którym jak zapewnia wykonawca pojedziemy jeszcze przed 1 listopada.

Od kilku miesięcy trwa gruntowna przebudowa ul. Strobowskiej. W ramach zadania na całym odc. powstaje nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka pieszo-rowerowa. W projekcie uwzględniono również instalacje oświetlenia LED, budowę kanalizacji deszczowej, zatok autobusowych, miejsc parkingowych oraz zjazdów do posesji. 

Najwięcej dzieje się od strony ul. Kilińskiego...
 
Obecnie najwięcej dzieje się od strony ul. Kilińskiego i to właśnie tam mieszkańcy mogą napotkać drobne utrudnienia w ruchu. Na około stumetrowym odcinku układana jest podbudowa pod przyszłą nawierzchnię. Jest to ostatni fragment ul. Strobowskiej, gdzie takowej bazy jeszcze nie ma. Kolejnym etapem będzie wylewka asfaltu oraz ostatniej warstwy ścieralnej na całym odcinku ul. Strobowskiej od ul. Kilińskiego, aż po ul. Rawską.
 
 
W tym rejonie obowiązuje czasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięty jest przejazd przez ul. Kilińskiego od strony skrzyżowania (dojazd jest możliwy parkingiem przy kościele garnizonowym). Na skrzyżowaniu ulic: Kilińskiego – Strobowskiej – Zadębie i Batorego mogą, co jakiś czas pojawiać się drobne utrudnienia związane z trwającą inwestycją. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do tymczasowego oznakowania. Do zakończenia prac nieprzejezdny będzie odcinek od ul. Granicznej (na wysokości kapliczki) do cmentarza komunalnego (nie dotyczy mieszkańców ulicy, służb miejskich i pracowników budowy), a dojazd do nekropolii będzie możliwy jedynie od ul. Rawskiej, nowym odcinkiem (Utrudnienia mogą pojawić się, gdy wykonawca firma STRABAG będzie nakładał ostatnią „ścieralną” warstwę asfaltu. Wówczas ruch będzie sterowany wahadłowo).

Warto dodać, że całość zadania będzie kosztować nieco ponad 7 mln złotych. Ponad 1,3 mln zł to dofinansowanie pochodzące z "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej". 

Nowa pętla autobusowa przy ul. Strobowskiej


W ramach oddzielnej inwestycji wraz z końcem sierpnia zakończono zadanie, które z pewnością ucieszyło Miejski Zakład Komunikacji w Skierniewicach. Od 1 września miejsce starej i zniszczonej zatoki autobusowej, zastąpiła nowa pętla. Firma JKM Mirex ekspresowo wymieniła tam nawierzchnię i krawężniki. Całość kosztowała ponad 116 tys. zł. 
 
Strona główna
KALENDARZ IMPREZ

  Maj 2020 

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kliknij i zobacz wydarzenia
OSÓB ONLINE: 1

Urząd Miasta Skierniewice
ul. Rynek 1, 96-100 Skierniewice
tel. (046) 834-51-00, fax: (046) 834-51-51
email: umskier@um.skierniewice.pl

ALPANET - Polskie Systemy Internetowe